Szczęście w życiu zawodowym i prywatnym to nie wygrany los na loterii.

Aktualizacja: 27 maj 2020


Jak dużo szczęścia było i jest w Twoim życiu, na ile z tego szczęścia miałeś / miałaś wpływ ?

Twój sukces w rzeczach i przedsięwzięciach, które miały i mają dla Ciebie znaczenie, determinuje odpowiedź na to pytanie.Osoby osiągające sukcesy i mające tzw. szczęście, świadomie wpływają na swoje wybory, podejmując odpowiedzialne i czasem trudne decyzje.

Jakże łatwiej jest odpuścić, spontanicznie pozwolić biec wydarzeniom, sprawom.

Przecież to co się dzieje w moim życiu jest całkowicie poza moją kontrolą, a moje rozczarowania to wina kogoś innego.

Tak.. czy aby na pewno? Takie podejście jest ślepym zaułkiem.

Szczęście z życiu zawodowym i prywatnym to nie wygrany los na loterii.

To wynik Twoich decyzji i ciężkiej pracy.

Kluczowym jest dokonywanie wyborów oraz podejmowanie decyzji i skupienie się na tym na co masz realny wpływ.


Kilka sugestii:


1. Podejmij działanie, wykaż inicjatywę.

Większość ludzi uwielbia czekać. Czekają na więcej czasu, lepsze okoliczności, więcej pieniędzy lub aprobatę.

W rzeczywistości zawsze jest dobry czas na pierwszy lub kolejny krok. To Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie jak nikt inny. Podejmij działanie aby posunąć się naprzód. Zmniejsz ryzyko tam gdzie możesz, ale ruszaj do przodu choćby w niewielkim stopniu.


2. Lepsze jutro wymaga dyscypliny dzisiaj.

Nie ma szybkich sukcesów z dnia na dzień. Często sukces powstaje poprzez wieloletnią pracę. Bądź zdyscyplinowany w realizacji swoich decyzji; wprowadzaj dzisiaj działania, które zaprocentują i zmienią Twoje jutro.


3. Nie myl osobistego wyboru z kontrolą

Istnieje duża różnica między wyborem a kontrolą. Wybory innych ludzi mogą wpłynąć na nas. Nie możemy kontrolować ich wyborów. Możemy jednak podejmować decyzje i działać w taki sposób, aby rozwijać naszą wizję życia i pracy. Możemy wybrać. Skup się na kontrolowaniu siebie, ale nie próbuj kontrolować otaczającego Cię świata.


4. Spodziewaj się, że droga będzie trudna.

Trudno jest zrobić postęp. Ciężko jest wykonać „codzienną pracę” budując w kierunku swojego sukcesu. Trudno poświęcić czas, pieniądze i wysiłek na przyszłość. Gdyby to było łatwe, każdy by to zrobił. Idź dalej i nie rezygnuj.


5. Nie oczekuj popularności.

Odważne decyzje, by działać, nie zawsze będą chwalone i aprobowane. Robienie czegoś inaczej zazwyczaj wywołuje więcej krytyki niż pozytywnego odbioru. Możesz być postrzegany jako naiwny, głupi, marzyciel lub po prostu marnujący swój czas.

To znaczy, dopóki nie odniesiesz sukcesu! Wtedy będziesz chwalony jako przykład ciężkiej pracy.


To, co robisz lub czego nie robisz, ma znaczenie.

Masz wpływ na swoje życie. Każdego dnia masz okazję kształtować swoje życie wokół rzeczy, na których Ci zależy. Masz wybór.


Rób właściwe rzeczy i ruszaj do przodu.
Darek Domagała

Pomagam ludziom w wydobyciu ich potencjału oraz spełnieniu ambicji zawodowych, rozwijam organizacje. Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, szkoleniach i prowadzeniu projektów dla firm polskich i zagranicznych. Portfolio z sukcesami.

dariusz.domagala.pl@gmail.com

darekdomagala.com

30 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Kontakt

 

Zacznij bez żadnych kosztów!

Bezpłatnie udzielę Ci wstępnej konsultacji.

  • Czarny LinkedIn Icon

© 2019 by Dariusz Domagała

Zgodnie z RODO przetworzę Twoją wiadomość w celu kontaktu z Tobą i będzie w mojej skrzynce e-mail. 

Zachęcam do przeczytania Polityki prywatności.

 

Korzystający ze strony www darekdomagala.pl składa tym samym oświadczenie woli potwierdzające zapoznanie się i akceptację Regulaminu oraz polityki prywatności. 

TAGI
 
biznesowe być sobą cel cv resume decyzja doradca niepewność excel kariera kompetencje konsultant kupić list motywacyjny menedżer miękkie motywacja optymizm personalne plan początkujący postępować praca prezent priorytet problem produktywność razem relacje rozwój sesja siła specjalista spokój strach stres student sukces szkolenie w siebie wartości ważne wiara współpraca wykwalifikowany wynik wyzwanie your blog zachowanie zadanie zajęty zakup zawodowe zmiana żyć