Czy warto szyć na maszynie z napędem... nożnym ?

Aktualizacja: 27 maj 2020Niedawno, oczekując na przyjazd pociągu, spędziłem trochę czasu w poczekalni dworca kolejowego. Pracując i zapamiętale stukając w klawiaturę laptopa, niemal nie zauważyłem gdy obok usiadła starsza pani. Po wypiciu swojej herbaty, otworzyła torbę i zaczęła oglądać pudło z nowo zakupioną maszyną do szycia, dodam - zabytkową maszyną (pudło nie zawierało napędu tylko samą maszynę).


Byłem zaskoczony i bardziej niż trochę rozbawiony.

W roku 2019 wydało mi się to takie dziwne i nie na miejscu; pani i jej archaiczna maszyna do szycia... nie pasowali do siebie.Poniżej na zdjęciu, nie, to nie ta pani ;-)Skomentowałem to uprzejmie, mówiąc, że od lat nie widziałem już takiej maszyny do szycia, a która notabene przypominała mi czasy spędzane u babci. Pani była bardzo miła, wymieniliśmy uśmiechy.

Nawet po tym, jak wyszedłem z poczekalni, obrazek pani z tą "archaiczną" dzisiaj maszyną do szycia został ze mną na długo.


Przypomniałem sobie jej uprzejme zachowanie oraz spokojny i pewny sposób w jaki opisała mi sposób działania i wykorzystania maszyny.

Rzeczona pani przypomniała mi mojego innego Klienta, z którym bardzo cenię sobie współpracę. Mój Klient jest utalentowanym technologiem-mechanikiem, pracującym w Polsce w przemyśle spożywczym.

Ów pan ma szeroki zakres zainteresowań, jest też rysownikiem - amatorem.

Lubi korzystać ze sprawdzonych rozwiązań oraz narzędzi. Woli urządzenia nie najnowsze lecz sprawdzone i mało awaryjne.

Mój Klient jest osobą, który wykorzystuje swoje unikalne umiejętności, narzędzia i talent, aby uzyskiwać regularne i wysokie wyniki swojej pracy.


Podobnie jak pani z maszyną szycia, mój klient jest w pewien sposób… wyjątkowy.


W tym miejscu nasuwają mi się dwa pytania:

  1. Jeśli ktoś może zapewnić skuteczne rozwiązania dla swojej organizacji i być dobrym członkiem zespołu lub menedżerem, czy powinniśmy dbać o to, czy korzysta z innych metod, narzędzi i ścieżek postępowania? (mam nadzieję, że nie)

  2. Jeśli Twoje umiejętności i rzemiosło są wyjątkowe, jesteś świetnym członkiem zespołu i konsekwentnie przynosisz oczekiwane rezultaty, jak bardzo chcesz się dostosować?

Ufam, że presja, by "dostosować się" zmaleje, gdy taka osoba zyska osobistą wewnętrzną siłę i satysfakcję z pracy po pierwszych swoich sukcesach.


Cenię sobie ludzi ambitnych, chcących zmian i podejmujących wyzwania w swoim życiu.

Cenię to, czym się ze mną dzielą, zarówno osobiście, jak i zawodowo.

Dzięki takim osobom stałem się lepszym menedżerem, coachem i osobą.
Darek Domagała

Pomagam ludziom w wydobyciu ich potencjału oraz spełnieniu ambicji zawodowych, rozwijam organizacje. Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu, szkoleniach i prowadzeniu projektów dla firm polskich i zagranicznych. Portfolio z sukcesami.

dariusz.domagala.pl@gmail.com

darekdomagala.com

91 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Kontakt

 

Zacznij bez żadnych kosztów!

Bezpłatnie udzielę Ci wstępnej konsultacji.

  • Czarny LinkedIn Icon

© 2019 by Dariusz Domagała

Zgodnie z RODO przetworzę Twoją wiadomość w celu kontaktu z Tobą i będzie w mojej skrzynce e-mail. 

Zachęcam do przeczytania Polityki prywatności.

 

Korzystający ze strony www darekdomagala.pl składa tym samym oświadczenie woli potwierdzające zapoznanie się i akceptację Regulaminu oraz polityki prywatności. 

TAGI
 
biznesowe być sobą cel cv resume decyzja doradca niepewność excel kariera kompetencje konsultant kupić list motywacyjny menedżer miękkie motywacja optymizm personalne plan początkujący postępować praca prezent priorytet problem produktywność razem relacje rozwój sesja siła specjalista spokój strach stres student sukces szkolenie w siebie wartości ważne wiara współpraca wykwalifikowany wynik wyzwanie your blog zachowanie zadanie zajęty zakup zawodowe zmiana żyć